Güncel

Japonya’ya Ulaşım; “All Nippon Airways”

All Nippon Airways, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya‘nın sivil havacılık siciline açıklanmış ticari yolcu taşımacılığı yapan bir havayolu şirketidir. Her ne dek devlete ait kayıtlarda All Nippon Airways olarak geçse de havacılık sektöründe çalışanlar bu havayoluna ”ESAS” demektedirler. Japonya’nın gelişmiş havacılık sektöründe önemli bir pazara sahip olan All Nippon Airways, ülkenin Japonya Havayolları olan ”JAL” ile beraber en …

All Nippon Airways, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya‘nın sivil havacılık siciline açıklanmış ticari gezgin taşımacılığı yapan bir havayolu şirketidir. Her ne değin resmi kayıtlarda All Nippon Airways olarak geçse de havacılık sektöründe çalışanlar bu havayoluna ”BAŞLICA” demektedirler. Japonya’nın gelişmiş havacılık sektöründe ciddi bir pazara sahip olan All Nippon Airways, ülkenin Japonya Havayolları olan ”JAL” ile beraber en önde gelen firması konumundadır. Şirket merkezi, başkent Tokyo’da yer alan All Nippon Airways, uçak filosunun büyük bir kısmını da tekrar Tokyo sınırlarında yer alan Tokyo Narita Uluslararası Havalimanı’nda tutmaktadır. Dünyaca meşhur iki havayolu şirketi bulunan Japonya’nın en büyük havayolu olan All Nippon Airways, ülkenin dünya ile olan bağlantısını kurmaktadır. Öteki bir Japon şirketi olan Japonya Havayolları ”JAL”den fazla daha büyük bir işyeri olan All Nippon Airways, ayrıca domestik hem de milletlerarası uçuşlar düzenlemektedir. Japonya’nın en önemli ticari markaları aralarında bulunan All Nippon Airways, aynı zamanda da dünya genelinde hatırı sayılır bir popülariteye de sahiptir. Bu popülarite Japon halkının milliyetçiliği ile gerçekleşmiştir.

JJaponya'ya Ulaşım; aponya İstatistik Kurumu verilerine kadar All Nippon Airways, dünyanın en çabuk gelişen 10 havayolu şirketi aralarında bulunmaktadır. Şirketin yıllık çoğaltma hızı hemen hemen yüzde 8’ler civarındadır oysa, bu zaten küresel bir markaya dönüşmüş bir işyeri için epeyce yüksek bir orandır. başkaca taşınan yolcu sayılarında da fazla önemli bir sıçrama yakalayan All Nippon Airways, uluslar arası yolcu sayısını her geçen yıl daha da artırmaktadır. Özellikle 2010 yılında uluslar arası yolcu sayısında yüzde 25’lik bir yükseliş yaşayan All Nippon Airways, bu sayede kredibilitesini de artırmış ve dünyanın en önde gelen şirketleri aralarında kendisine manâlı bir yer edinmiştir. Şirketin sahibi olduğu uçak filosu Tokyo Narita Uluslar arası Havalimanı bünyesinde tutulsa da bu filonun tamamı için geçerli değildir. Domestik seferler de aranjör All Nippon Airways, ilk önce öteki bir Tokyo hava meydanı olan Osaka da dahil edinmek üzere 3-4 farklı havalimanında uçak bulundurmaktadır. Bir havayolu ittifakı olan Star Alliance da resmen bütün aza olan All Nippon Airways, Avrupa ve Amerika ilk önce olmak üzere dünyanın çoğu noktasına aktarmalı ortak uçuş gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede destinasyon sayısını da önemli anlamda artırabilen All Nippon Airways, Uzakdoğu pazarının en favori şirketlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır.

Japonya’nın en büyük havayolu şirketi olan All Nippon Airways; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Asya ve Okyanusya’da yer alan ülkelere tarifeli seferler düzenlemektedir. Bu anlamda 89 bambaşka destinasyona tarifeli uçuş aranjör All Nippon Airways, Japonya’yı dünya ile bağlamaktadır. Filosunda 219 adet ticari yolcu jeti yer alan şirket, daha da büyümeyi planlamaktadır. Bunun üzerine yeni uçak siparişleri de şirket gündemindedir. Dünyanın en önde gelen firmaları arasında yer alan All Nippon Airways, şirket bünyesinde takriben 20 bin kişiyi istihdam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.